czwartek, 23 lipca 2020

"BOMBOnierki. Letnie marzenie" - Cathy Cassidy

Autor: Cathy Cassidy
Tytuł: BOMBOnierki. Letnie marzenie (tom 3)
Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 15.04.2020
Liczba stron: 280
Ocena: 8/10

Marzenia... czy nasze życie bez nich miałoby jakiś sens? Są motorem napędzającym do działania i motywującym do rozwoju osobistego. Wymagają od nas wielu poświęceń, ale kiedy się spełniają czujemy, że było warto wyrzec się wszystkiego, by móc w końcu cieszyć się realizacją długo wyczekiwanych pragnień. Trzeci tom serii BOMBOnierek wręcz boleśnie dotyka tematu marzeń i dążenia do nich. Jeśli zatem zapytacie mnie jakie są polecane książki dla młodzieży, bez wahania wskażę całą serię autorstwa Cathy Cassidy. Muszę przyznać, że już dawno nie spotkałam się z tak wartościowymi powieściami dla nastolatek, jak właśnie te. Co próbuje przekazać im autorka w kolejnym tomie? Kluczy pomiędzy zachęceniem ich do rozwoju własnych pasji a związanym z nią ryzykiem obsesji, która może wszystko przekreślić. Okazuje się, że znalezienie złotego środka będącego kluczem do pełni szczęści to wcale nie takie proste zadanie...

Myślę, że nie każda z czytelniczek będzie w stanie zrozumieć postępowania głównej bohaterki Letniego marzenia, a jest nią tym razem Summer - druga z sióstr bliźniaczek Tanberry. Pomimo tego, że ja nie mam własnej pasji, dla której mogłabym poświęcić nawet własne zdrowie, to potrafię postawić się na miejscu protagonistki i poczuć, jak muzyka i taniec zawładnęła jej duszą i ciałem. Zatrważające w tej całej historii jest także to, że nawet obecność najbliższych nie potrafi uchronić nas przed złymi decyzjami. Bycie samotną wokół czterech sióstr musi być niezwykle przejmującym doświadczeniem. Postarajmy się zatem wyciągnąć lekcje z tej lektury i otworzyć oczy na potrzeby bliskich nam osób. Powieści z tej serii mają wiele sensu i nie zanudzą nawet doświadczonego życiem czytelnika.

"Dorastanie jest jak jakaś epidemia rozprzestrzeniająca się w zawrotnym tempie, jak wirus grypy zimą, i wywracająca wszystko do góry nogami."
 
Przechodząc do szczegółów fabuły, musimy przenieść się w letni czas, tak więc nie będzie to wcale trudne, gdyż obecnie mamy wakacje. W trzecim tomie serii poznamy bliżej Summer, która uczy się baletu i z nim wiąże swoją przyszłość. Tego lata stoi przed wielką szansą na zdobycie miejsca we wspaniałej szkole baletowej. Dziewczyna zrobi wszystko, by jej nie zmarnować. Tylko jakim kosztem? Czy warto poświęcić relacje z najbliższymi i własne zdrowie w imię realizacji marzeń? Presja wywoływana przez społeczeństwo, w którym Summer uchodzi za Pannę Doskonalińską także nie ułatwia nastolatce podążania odpowiednią drogą do spełnienia własnego marzenia. Jak zakończy się jej historia? Czy przejrzy na oczy zanim będzie za późno? Przedstawione tu wydarzenia są przykładem na to, że pragnienia i pasja mogą wpędzić nas w wyniszczającą pułapką. Otwierają oczy na zdrową rywalizację i zrównoważony rozwój, potrzebny do zachowania w sobie iskierki dziecięcej radości.

"Nieraz wolałabym zatrzymać się w czasie albo być znów dziewięcio-, dziesięciolatką, kiedy nie wszystko było tak strasznie skomplikowne." 
 
Pomimo tego, że to już trzeci tom serii, wcale nie mam dość sióstr Tanberry. Każda z poznanych dotąd historii jest ważna, ciekawa i pouczająca. W Letnim marzeniu poznajemy dalsze losy członków patchworkowej rodziny, którzy borykają się z różnymi problemami. Ich kłopoty są realistyczne i nie są wyssane z palca. Poziom każdego tomu jest wyrównany. Nie zauważyłam żeby seria traciła potencjał, a wręcz przeciwnie, każda kolejna część go powiększa. Autorka przekazuje nam istotne dla współczesnych nastolatek sprawy. Jeśli szukacie książek dla nich idealnych, koniecznie sięgnijcie po całą serię BOMBOnierki. Letnie marzenie porusza także temat zaburzeń odżywiania, co zasługuje na uznanie, gdyż historia Summer może być przestrogą przed pewnymi zachowaniami związanymi z dietą i postrzeganiem swojego wyglądu przez młode dziewczyny. Treść ta obfituje zatem w wątki istotne, wywołujące emocje i wciągające czytelnika w lekturę na długie godziny.

BOMBOnierki. Letnie marzenie jest niebanalnym dopełnieniem całej serii. Tym razem będziemy mieli do czynienia z poważnymi tematami, spędzającymi sen z powiek niejednej nastolatce. Poznaj historię Summer i przekonaj się, jak nie powinna wyglądać walka o spełnienie własnych marzeń. Ta historia uświadomi ci, co w życiu liczy się najbardziej.

"BOMBOnierki. Letnie marzenie" i inne polecane książki dla młodzieży znajdziecie w księgarni internetowej selkar.pl.

14 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa recenzja, zachęca do lektury książki polecam tego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 2. nie wiem, czy takie postępowanie by mi odpowiadało, nie do końca jest dla mnie zrozumiałe, ale to na pewno lektura na lato ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tytuł, który chętnie wpadnie w ręce mojej córce, w takich klimatach chętnie się teraz obraca, zatem jej go podsunę pod rozwagę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię całą serię, jest ciepła i przyjazna, a jednocześnie nie nudna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lekka książka na wakacyjne dni, a zdjęcie świetnie Ci wyszło. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka wydaje się być bardzo ciekawa. Okładka jest wręcz cudowna i nawet przez wzgląd na samą okładkę bym się zdecydowała ją przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Okładka wygląda apetycznie �� Książka wydaje się być idealna dla nastolatek i dla ich rodziców - może dzięki niej łatwiej by im było zrozumieć własne dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 8. Super książka zachęcam do przeczytania, rewelacyjna na letni wieczory .

  OdpowiedzUsuń
 9. Super książka zachęcam do przeczytania, rewelacyjna na letni wieczory .

  OdpowiedzUsuń
 10. Polecam książka bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przeczytałam wszystkie recenzje. Doszłam do wniosku że przeczytam te książki. ��

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie czytałam, ale widzę w komentarzach mnóstwo pozytywnych opinii. :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie czytałam, ale widzę w komentarzach mnóstwo pozytywnych opinii. :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie czytałam, ale widzę w komentarzach mnóstwo pozytywnych opinii. :-)

  OdpowiedzUsuń