poniedziałek, 18 maja 2020

Porady i ciekawostki - HUAWEI Matebook D 15


Wczoraj był 17 maja. Od kilku lat ten dzień jest dla mnie wyjątkowy, ponieważ mój mąż obchodzi wtedy swoje urodziny. Wszystkiego najlepszego, kochanie. Wiesz dobrze, że jesteś wspaniały, ale niestety to nie tylko o Tobie będzie dzisiejszy post. Cenię sobie swoją prywatność, więc wolę pisać o rzeczach mniej osobistych. Wracając do wczorajszej daty. Wiecie jakie jeszcze święto obchodziliśmy? Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego. Z tej okazji mam dla Was kilka porad i ciekawostek o laptopie HUAWEI Matebook D 15. Nieco spóźnione, ale zawsze na czasie!

Poszukujecie nowego laptopa dla siebie, na prezent lub bez okazji? A może stoicie przed wyborem pierwszego tego typu sprzętu? Nawet, jeśli nie macie takich zamiarów warto wiedzieć o kilku istotnych sprawach z nim związanych, a więc zaczynajmy!

Wybór matrycy

Laptop HUAWEI Matebook D 15 posiada matrycę o długości przekątnej 15,6 cala. Taki rozmiar matrycy jest dla nas idealny. Z pewnością już to wiecie, ale nie tylko rozmiar jest tu najważniejszy. Warto też sprawdzić, czy wyposażono ją w panel IPS, co ma niebagatelne znaczenie dla jakości przetwarzanego obrazu. Wspomniany laptop go posiada, więc z czystym sumieniem mogę Wam go polecić.

Procesor nie od parady

Procesor wspomnianego laptopa to Intel Core i5-8250U. Niewiele Wam to mówi, zwłaszcza jeśli nie interesujecie się branżą informatyczną? Nic nie szkodzi. Zapewniam Was, że jego wydajność w porównaniu do ceny jest jak najbardziej odpowiednia. Na pewno się nie zawiedziecie. Poza tym mam świetną wiadomość dla graczy: to przez Waszych kolegów po fachu (pasji) są one najczęściej wybierane.

Kłopot z pamięcią RAM mam?

Matebook D 15 HUAWEI jest wyposażony w pamięć wielkości 8 GB. Czy to wystarczająca wartość? Dla graczy owszem a i dla innych osób korzystających z laptopa w pracy, czy do nauki, jak najbardziej! 

Jak wypada dysk?

Dysk opisywanego Matebooka cechuje się parametrem 256 GB SSD. Co oznacza skrót SSD? Szałowo Szybki Dysk? Niestety nie, chociaż niemal cała prawda w tym moim autorskim rozwinięciu tkwi. Dysk SSD jest oparty na technologii flash, dzięki czemu jego szybkość jest o wiele większa niż tego tradycyjnego. Pojemność owego dysku również jest odpowiednia. Zaleca się, by dla wygody użytkowników i swobodnego działania systemu Windows, jego pojemność wynosiła 160 GB. 256 wystarczy? Wystarczy!

Tego nie przeocz
 
Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę? Oczywiście na kartę graficzną i system operacyjny. Ta pierwsza w Matebooku D 15 to Intel UHD Graphics 62O. Jest idealna dla osób korzystających z laptopa w celach biznesowych i naukowych? Co z graczami? Tych mniej wymagających zadowoli, a innych? Ja zechcą, to sobie poradzą! Jeśli chodzi o system operacyjny to w owym laptopie będziemy korzystać z Windows 10 Home. System ten zapewnia wszystkie funkcjonalności dla użytkowników domowych.

Podsumowując: HUAWEI Matebook D 15 jest idealnym laptopem do pracy i nauki w domu oraz dla początkujących graczy. Macie jakieś spostrzeżenia, pytania lub uwagi? Jeśli nie to pochwalcie się proszę własnymi urządzeniami firmy HUAWEI. Ja ostatnio stałam się szczęśliwą posiadaczką telefonu HUAWEI P Smart 2019 Aurora w kolorze niebieskim, o którym opowiem Wam niebawem.

Do przeczytania!
Paulina

1 komentarz: